SEDEC മൂന്നാം തവണയും വിജയകരമായി നടത്തി

SEDEC മൂന്നാം തവണയും വിജയകരമായി നടത്തി
SEDEC മൂന്നാം തവണയും വിജയകരമായി നടത്തി

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliği’nin (SSI) desteği ile organize edilen, güvenlik ve savunma konularını kapsayan SEDEC 2022 fuar, konferans, B2B/B2G organizasyonu, üçüncü kez 28-30 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara ATO Congresium’da başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

SASAD VE ATO ev sahipliğinde düzenlendi

Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçıları Derneği (SASAD) Stratejik Ortaklığı ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Ev Sahipliğinde düzenlenen, SEDEC; Anayurt Güvenliği, Sınır Güvenliği, İç Güvenlik ve Savunma alt Sistemleri konularında ulusal ve uluslararası tüm oyuncuları bir araya getiren bir organizasyondur. Savunma Sanayii Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı gibi ihtiyaç makamlarını üreticiler ile direk bağlantıya geçiren, ana sanayi üreticilerinin KOBİ seviyesinde tedarik zinciri bağlantılarını en kısa sürede sağlayan etkin bir platformdur.

Etkinlik, yurtdışından davet edilen satın alma heyetleri ile birlikte önceden planlanan ikili iş görüşmeleri kapsamında; yabancı orijinal ekipman üreticileri ile 1. ve 2. seviye tedarikçileri, Türk savunma ve güvenlik sanayisinin KOBİ’leri ve ana sanayi firmalarıyla buluşturma hedefindedir. Bu etkinlik kapsamında; Türk savunma ve güvenlik sanayinin yetenekleri ile başarıları yabancı misafirlere tanıtılacak olup, etkinliğin ilk gününde anayurt güvenliği, sınır güvenliği ve iç güvenlik ile savunma sanayinin tedarik zinciri konularında konferans gerçekleştirilecektir.

Türkiye’nin ilk ve tek Anayurt Güvenliği Sınır Güvenliği fuarı

İlki 2018 yılında başarılı bir şekilde gerçekleşen SEDEC konusu ve formatı itibari ile ülkemizde ilk kez düzenlenmiş ve her iki yılda bir gerçekleştirilmeye devam edilecektir. Türkiye’nin ilk ve tek Anayurt Güvenliği Sınır Güvenliği fuarıdır.

2018 yılında 39 ülkeden askeri ve polis ekipmanlarını satın alma ile ilgili karar vericiler/son kullanıcılar davet edilerek, Türk Güvenlik ve Savunma Sanayii üretici firmalar ile buluşturulmuştur. 3 gün süren etkinlik boyunca sektörün önde gelen yerli ve yabancı konuşmacılarından oluşan konferans yapılmış ve ikinci ve üçüncü gününde 4200 B2B yapılmıştır. İkincisi Pandemi nedeni ile 17-20 Eylül 2020 tarihlerinde online yapılmış olup, Pakistan ve Endonezya’dan üst düzey yetkililer açılış konuşmasını gerçekleştirmiş, 24 ülkeden 254 firma 700 adet B2B/B2G yapmışlardır.

Bu yıl gerçekleşen etkinlikte, Yurt dışı satın alım heyetleri ile firmaları buluşturduğumuz Fuar, B2B, Konferans etkinliği kapsamında 3 gün boyunca 51 ülkeden 186 firma ve kurum, 5800 planlı toplantıyı başarı ile gerçekleştirmiştir.

Üç gün boyunca protokol hariç 4390 kayıtlı giriş gerçekleşti

Ülkelerin karar vericileri ve satın alma ile sorumlu makamlarını Türk üreticiler ile buluşturan SEDEC’te bu yıl ayrıca Pakistan Savunma Sanayi Üretim Bakanı, Gürcistan Bakan Yardımcıları, Gürcistan STC Delta Başkanı, Arjantin Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Planlama Genel Müdürü, Vietnam Genel Kurmay Başkan Yardımcısı, Kuveyt Hava Savunma Komutanı, Brezilya Savunma Bakan Müsteşarı, El Salvador Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı, Silahlı Kuvvetler Kurmay Başkan Yardımcısı ve Savunma Bakan Yardımcısı, Polis Teşkilatı Daire Başkanları ve beraberlerindeki heyetler gibi üst düzey konuklarımız ağırlanmıştır.

Etkinliğin ilk gününde “Güvenlik ve Uzay”, “Sınır Güvenliği Teknolojileri”, “Anayurt Güvenliği ve Teknolojileri”, “Savunma Tedarik Zinciri” ve “Güvenli İletişim” konulu 28 yerli ve yabancı konuşmacının olduğu konferans gerçekleştirilmiştir.

Etkinliğin 2. Gününde B2B/B2G toplantıları ile paralel “Bütünsel Güvenlik” ile ilgili 5 konuşmacının olduğu bir panel gerçekleştirilmiştir. Ayrıca BTK tarafından sadece yerli firmalara özel bir “Yerlileştirme Çalıştayı” yapılmıştır.

Etkinliğin 3. Gününde B2B/B2G’lere paralel olarak, Start-Up’lar ve Tusaş’ın katılımları ile ilgili şirket içi inovasyon ve start-up’ ların kendilerini anlattığı SEDEC Start Up Days etkinliği gerçekleştirilmiştir. Ayrıca aynı gün Teknokent Savunma Sanayi Kümelenmesinin (TSSK) “Yatırımcı Günleri” etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Sosyal program olarak 28 Haziran 2022 gecesi SEDEC Gala Yemeği, 29 Haziran 2022 gecesi SASAD tarafından Etnografya Müzesi Gezisi ve aynı yerde VIP yemek gerçekleştirilmiştir.

ഉറവിടം: ഡിഫൻസ് ടർക്ക്

സമാന പരസ്യങ്ങൾ

അഭിപ്രായമിടുന്ന ആദ്യയാളാകൂ

അഭിപ്രായങ്ങൾ